Bin Yıldızlı Tatil Köyü

kabak koyu, kabak koyu otel, kabak koyu bungalow

Ege Bölgesi’nin gururu Fethiye Ölüdeniz, adıyla tezat oluşturacak şekilde çevresinde nice güzellikler barındırıyor. Bunlardan biri de Ölüdeniz’in doğusunda bulunan Faralya Köyü yöresindeki kabak koyu otel. Bir öteki adıyla, Gemile Koyu’nun da bulunmuş olduğu Kabak Vadisi. Biraz rahatlık birazcık sukunet arayanların, paket program sunan lüks otellerden kaçanların, son yıllarda maksimum tercih etmiş olduğu yerlerin başında geliyor.

kabak koyu otel, kabak koyu bungalow, kabak koyu camping

Kabak Vadisi’ne yolunuz düşecekse, öncesinde şu manzarayı gözünüzün önünde canlandırmanızı ve keyfinı çıkarmanızı öneriyoruz: 800 metrelik sarp yamaçlar ile çevrelenmiş kanyon şeklinde esrarengiz bir vadi ve ufak çakıllarla bezenmiş, bakir bir plaj. Şelaleler, nadir bitki ve hayvan türleri, benzersiz bir görünüm…

Kabak Vadisi’ne gitmeyi planlıyorsanız, yanınıza almanız gerekenler bir kaç parça eşya (tercihen bol, rahat, salaş giysiler), mayo, kitap ve günlük. İşte huzur konseptli tatiliniz şimdi başlıyor!

kabak koyu otel, kabak koyu bungalow, kabak koyu camping

Türkiye’de ender rastlanan bir jeolojik yapıya sahip olan Kabak Koyu, çoğu tıbbi aromatik özelliklere de haiz 220 bitki türüne ve “kesin Koruma Altına Alınmış Hayvanlar” sıralamasında yer alan Yaban Keçisi, Akdeniz Foku, Oklu Kirpi ve Caretta Caretta Deniz Kaplumbağaları’na ev sahipliği yapıyor. Ege Belgesi’nin incisi olan bu benzersiz koy, hem de “anıt ağaç” özelliği gösteren zeytin ve meşe ağaçlarına da haiz. Uzun lafın kısası, eğer tabiat aktivitelerinden hoşlanıyorsanız, kesinlikle doğru yerdesiniz. Kabak Koyu bungalow huzuru bir tek dinlenerek değil; ilginç bitki ve hayvan türlerini keşfe çıkarak, sahil boyunca keyifli yürüyüşler yaparak ve deniz altındaki dünyayla tanışarak da tadabilirsiniz. Ağaç evler, hamaklar, tabiat aktiviteleri, meditasyon…. Burada keşfedecek çok şey var!

kabak koyu otel, kabak koyu bungalow, kabak koyu camping

Doğayla iç içe bir tatil yapmak isteyenler özellikle Kabak Koyu’na bayılacak! Neden mi? Çünkü gündüzleri yeşilin her tonunda kaybolmak ve masmavi sularında serinlememek elde değil. Geceleri ise elinizi uzatıp tutacağınız kadar yakın duran yıldızların oluşturduğu karnaval keyfina doyamayacaksınız. Dostlarınızla kamp yapmak için aradığınız o yer: Kabak Koyu camping! Kabak Koyu’nda  her bütçeye her zevke uygun butik oteller mevcut. Arzu ettiğiniz tesise huzur dolmaya gidebilir, modern kentsel yaşamınıza kısa bir mola verebilirsiniz.

kabak koyu otel, kabak koyu bungalow, kabak koyu camping

Kabak Koyu sizi alışılagelmiş tatillerin dışına çıkararak “yenilenme” önerisi vadediyor. Bolca doğa harikası, bol miktarda tarih ve pek doğal ki bol oranda refah. Eğer kafanızı dinlemek, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak, monotonluğu kırmak ve kendinizi keşfe çıkmak şeklinde bir amacınız varsa, mutlaka doğru yerdesiniz deriz! Kabak Koyu, yeşiliyle mavisiyle, meşe ağaçlarıyla Caretta Carettalar’ı ile; tam sizlik…

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.